Ak, Paryžius! Meilės ir šviesų miestas. Bet net ir lyjant lietui, kaip tai poetiškai sako prancūzai, ši vieta vis dar yra gryna magija turistams. Leiskite man pasidalinti savo sunkiai uždirbta išmintimi kelių kelionių metu, kad galėtumėte ta pati išgyventi ir jus šiame šviesų mieste.
Kada geriausia vykti į Paryžiaus miestą
Pamirškite tuos tobulus kelionių atvirukus. Paryžiaus oras turi savo ciklą. Pavasaris taip pat gali būti puikus metas keliauti į Paryžių, kai saulė ir lietus dar tebekovoja dėl dominavimo. Atrodo, kad ši karta Gegužės mėnuo ypač kerštavo prieš mane, nes mano apsilankymas Paryžiuje ši mėnesį, jam atneša pakankamai lietaus, kad nuskandintų batoną.
Vasara atneša šilumą, dar daugiau turistų ir kartais karščio bangas. Jei esate pakankamai drąsus susidurti su minia, susipakuokite lengvus drabužius ir užsisakykite Viešbutį, prieš išvykdami į Paryžių.
Ruduo yra mano mėgstamiausias sezonas, oras pasidaro gaivus, lapai nudažo miestą auksu, o minios išretėja. Kelias saulėtas dienas galite net užsukti į kavinę ir pasivaikščioti po Liuksemburgo sodus. Žiema vėsoka, bet neabejotinai žavinga. Įsivaizduokite mirksinčias šviesas, jaukias kavines, perpildytas karšto šokolado, ir tam tikrus kvapus ore.
Keliaukite per sostinę
Būkime atviri, prancūzai yra kulinarijos genijai. Tačiau pamirškite stereotipus apie sraiges ir varlių kojeles. Jūsų skonio receptoriai bus maloniai nustebinti, net jei laikysitės pagrindinių dalykų.
Laiminga valanda Lotynų kvartale yra būtina. Įsivaizduokite gatves, kuruose aidi juokas, į šaligatvius išsiliejusius mažyčius stalelius, su taurėmis pripildytomis skaniausių pigių gėrimų. Patikėkite manimi, tai patirtis, kurios nenorite praleisti.
Norėdami paragauti autentiško maisto gaminimo namuose, praleiskite prabangius restoranus ir eikite tiesiai į traiteur, maisto išsinešimo parduotuvę. Jie parduoda dangiškai paruoštus patiekalus, tokius kaip gratin (sūrio bulvių šedevras), kurių skonis tarsi su meile būtų paruoštas prancūzų močiutės.
Ir, žinoma, nė viena kelionė į Paryžių neapsieina be šventos pusryčių trejybės: sviestinio kruasano ir mažyčio puoduko stiprios kavos.
Naršymas Paryžiaus apylinkėse: trumpas vadovas
Paryžius yra skirtingų rajonų miestas, kiekvienas turi savo asmenybę. 1-asis rajonas yra miesto širdis, kuriame yra Luvras, Tiuilri sodai ir aukštos klasės butikai. Tai klasikinis Paryžiaus atviruko kadras, kuria verta aplankyti, kad įgytumėte savos patirties.
Jei norite daugiau bohemiškos atmosferos, eikite į Châtelet – Les Halles. Čia rasite šaunių vintažinių parduotuvių, neįprastų barų ir kartais abejotinos kilmės grafičių. Tai puiki vieta smagiai praleisti naktį.
7-ajame rajone yra Eifelio bokštas, tačiau čia taip pat gausu turistų ir įvairų suvenyrų parduotuvių. Verta apsilankyti, bet nesitikėkite autentiškos vietos patirties. Tas pats pasakytina apie 8-ąjį rajoną, kuriame yra Eliziejaus laukai ir Triumfo arka.
Norėdami pabėgti tikrai žavingai, užsukite į Monmartrą 18-ajame rajone. Su akmenimis grįstomis gatvėmis, nuostabiomis kavinėmis ir nuostabiais vaizdais.
Įvaldyti Paryžiaus viešąjį transportą
Jei skrendate iš Vilniaus oro uosto savaitgalio kelionei, padarykite sau paslaugą ir iš anksto užsisakykite viešbutį internetu. Jei esate toks žmogus kaip ir aš, ir pamiršote tai padaryti, turėsite sėdėti Paryžiaus oro uoste ir naršyti internete, kad rastumėte kur apsistoti. Jei norėsite vykti iš oro uosto traukinių, oro uoste esantys bilietų automatai yra labai painūs, o norint juos iššifruoti, jums reikės žemėlapio ir kriptografijos mokslų daktaro laipsnio.
Kai būsite mieste, įsigykite įkraunamą „Navigo Easy“ bilietą. Tai išsigelbėjimas, ypač po kelių taurių šampano, kai vaikščioti tampa šiek tiek pavojinga. „Bonjour RATP“ programa taip pat labai svarbi – naudokite ją norėdami patikrinti balansą ir lengvai papildyti bilietą.
Paryžiaus lankytinos vietos: ką pamatyti ir ką praleisti
Paryžius yra perpildytas ikoniškų orientyrų kur ir ką galite aplankyti, bet ne viskas nusipelno jūsų brangaus atostogų laiko. Luvras yra didžiulis, jame gyvena Mona Liza, kuria vertėtu pamatyti (beje, mažesnė, nei tikitės).
Jei keliausite po Paryžių pėsčiomis ar autobusu, turėkite planą ir pirmenybę teikite jums labiausiai dominantiems eksponatams. Priešingu atveju jūs be tikslo klajosite valandų valandas. Sutaupykite šiek tiek laiko pasivaikščiojimui soduose priešais Luvrą.
Musée de l’Orangerie yra mano mėgstamiausias. Ramioje, šviesos kupinoje erdvėje saugomi kvapą gniaužiantys Monet vandens lelijų paveikslai. Tai ramus pabėgimas nuo miesto šurmulio.
Musée d’Orsay, įsikūręs nuostabioje buvusioje geležinkelio stotyje, yra dar vienas nugalėtojas, tarp lankomiausiu turistų objektų. Šis muziejus yra impresionistinių ir postimpresionistų šedevrų lobynas. Nepraleiskite Renoiro šokio scenų ir ryškių Van Gogho autoportretų.
Panteonas
Architektūros mylėtojai bus labai susipažinę su Panteonu. Šis neoklasikinis paminklas kelia baimę tiek viduje, tiek išorėje. Nepamirštami kupolo masteliai ir po juo siūbuojanti Foucault švytuoklė.
Čia ilsisi puikūs prancūzų herojai, tokie kaip Marie Curie ir Viktoras Hugo. Kalbant apie mirusiuosius, katakombos yra šiek tiek šiurpios, bet neabejotinai šaunios.
Tiesiog atminkite, kad matote tik nedidelę šio didžiulio požeminio tunelių ir kaulų tinklo dalį. Jei esate klaustrofobiškas ar lengvai išgąsdinamas, šis variantas gali būti ne jums.
Ikoniniai lankytini objektai
Tačiau jis netampa ikoniškesnis nei Eifelio bokštas. Jūs negalite jo praleisti ir jums nereikia lipti. Vaizdas iš Champ de Mars yra toks pat nuostabus, taip išvengsite ilgų eilių ir sutaupysite laiko. Mano mėgstamiausia vieta yra maža valčių prieplauka per upę, iš kurios atsiveria nuostabiausias vaizdas, kai niekas nėra šalia.
Po Eliziejaus laukus verta pasivaikščioti dėl viso to įspūdingo reginio, tačiau būkite pasiruošę per brangioms kavinėms ir suvenyrų parduotuvėms. Eikite į šoninę gatvę, kad pamatytumėte autentiškesnę (ir įperkamą) Paryžiaus patirtį.
Vaizdas iš Monmartro viršūnės prie Sacré-Cœur bazilikos yra įspūdingas, tačiau pati bazilika gali būti pribloškianti. Jei nesate giliai religingas ar mėgstate puošnų interjerą, galite juo grožėtis iš tolo.
Atminkite, kad Paryžių geriausia patirti savo tempu. Nesijauskite verčiami pamatyti viską – sutelkite dėmesį į tai, kas sužadina jūsų smalsumą, ir pakeliui palikite vietos netikėtiems atradimams.